o nas

pkks

Powstanie każdego z dotychczas funkcjonujących klubów kolekcjonerów sportowych, witane było z aplauzem i dużymi nadziejami. Dotyczyło to zarówno pierwszego polskiego klubu, jakim był Ogólnopolski Klub Kolekcjonerów Pamiątek Sportowych (1980 r.), jak i Stowarzyszenie Kolekcjonerów Odznak Sportowych (1987r.). Każdy z nich miał swoje dobre lata, po których następował długotrwały kryzys, o dwojakim podłożu. Z jednej strony brak motywacji do dalszej działalności osób kierujących klubami, z drugiej zaś, ustawiczne niezadowolenie członków oczekujących zazwyczaj więcej, aniżeli kluby mogły zaoferować. Dużo było też zwyczajnej ludzkiej zawiści i niezdrowych prób udowodnienia różnym osobom ich faktycznych, jak i częstokroć wyssanych z palca, negatywnych działań.
Nic zatem dziwnego, że sytuację tą wykorzystało kilku przedsiębiorczych osób, które wyraźnie dążą do opanowania rynku, próbując narzucić mu swe warunki, polegające na nieustannym windowaniu cen oraz propagowaniu wzorów, nie mających nic wspólnego z wydawanymi przez kluby sportowe odznakami, wreszcie głoszeniem na wskroś absurdalnych teorii uwiarygodniających swe działania sprawiły, że część kolekcjonerów wywodzących się z obu "uśpionych" klubów postanowiła przerwać stan bierności i w wyniku wielu dyskusji, zdecydowała powołać nową organizację kolekcjonerską, pod nazwą POLSKI KLUB KOLEKCJONERÓW SPORTOWYCH.
PKKS miałby charakter klubu towarzyskiego, wolnego od jakichkolwiek gorsetów formalnych, opierając swą działalność na dobrowolnym uczestnictwie. Podstawowym jego zadaniem będzie dostarczenie informacji o rynku kolekcjonerskim nie tylko w Polsce, ale również w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech i innych krajach. Celowi temu będzie służyć wydawnictwo klubowe o nazwie "REMIS", którego zwartość będzie zależeć od Was. My możemy zapewnić iż PKKS nie będzie się zajmował ani produkcją, ani dystrybucją odznak, czy innych walorów kolekcjonerskich.
Jeżeli zatem chciałbyś wziąć udział w kreowaniu nowego wizerunku polskiego kolekcjonerstwa sportowego, wolnego od komercyjnego podtekstu, jeżeli dzięki PKKS chciałbyś poznać nowych przyjaciół w kraju i za granicą o podobnych zainteresowaniach, to zapisz się do naszego klubu
Oddajemy wam również do dyspozycji tą stronę na której znajdziecie najważniejsze informacje z życia klubu oraz świeże wiadomości z rynku kolekcjonerskiego.

...więcej